top
Menu
OS
Ochrona środowiska, to „właściwe wykorzystanie oraz odnawianie zasobów i składników przyrody,
w szczególności dziko występujących roślin i zwierząt oraz kompleksów przyrodniczych i ekosystemów".
 
aktualnosci

Aktualności

Finał IX edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego
2010/4/23 15:21:00 ( 3720 odsłon )

W dniu 22 kwietnia 2010r. w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbył się finał IX edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Organizatorami konkursu są I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Gnieźnie oraz Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.
W podsumowaniu konkursu uczestniczyli Starosta Gnieźnieński – Krzysztof Ostrowski, Członek Zarządu – Wojciech Krawczyk, Dyrektor I LO – Bogusława Młodzikowska, Dyrektor Oświaty, Kultury i Sportu – Alekdandra Kuźniak, Joanna Ciechanowska-Barnuś – Prezes Fundacji „Pro terra”, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa – Magdalena Musiałowicz, nauczyciele, wychowawcy oraz młodzież.

W tym roku do konkursu przystąpiło 8 szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Gnieźnieńskiego (24 uczniów). Uczestnicy musieli napisać test dotyczący zagadnień ekologicznych. Mimo trudnych pytań młodzież wykazała się wysokim poziomem wiedzy. Pierwsza część konkursu wyłoniła 6 uczniów do etapu finałowego. Finaliści odpowiadali na pytania prezentowane w formie multimedialnej.

Podczas obrad Jury uczestnicy i zaproszeni goście obejrzeli film nt. historii powstawania ziemi, a także prezentację dotyczącą organizmów genetycznie modyfikowanych. Na zwycięzców, jak każdego roku, także i w tym czekały cenne nagrody, których fundatorem jest Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Starosta Gnieźnieński wręczył nagrody uczestnikom i podziękował opiekunom za propagowanie wiedzy proekologicznej wśród młodzieży. Na podstawie punktacji uzyskanej w I i II części konkursu najlepszą uczestniczką tegorocznej edycji okazała się uczennica II LO – Aleksandra Bójko, zwyciężczyni otrzymała rower górski.

Drugie miejsce zajęła Michalina Kroplidłowska z III LO, zdobywając odtwarzacz MP3, a III miejsce i nagrody książkowe otrzymała uczennica I LO – Joanna Drewek.

Powiat Gnieźnieński stara się aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu umiejętności obserwacji środowiska naturalnego, inspirowaniu do poszerzania wiedzy oraz rozwijać wrażliwość na otaczającą przyrodę wśród młodzieży. Powiatowy Konkurs Ekologiczny skierowany do młodzieży z całą pewnością przyczynia się do uświadamiania istoty ekologii. Jesteśmy przekonani, że kolejna, już X edycja również dostarczy ogromnej porcji emocji i zmagań w wyścigu o wiedzę ekologiczną i kształtować będzie postawy wśród młodzieży, które sprzyjają idei ekorozwoju.


Powrót Strona do wydruku Wyślij znajomemu Strona do wydruku
multimedia
 Polecamy
  Instytucje
menu pionowe
 Jak załatwić sprawę
Wydział Ochrony Środowiska zajmuje się sprawami z zakresu...
 więcej...
 Gosp. wodno-ściekowa. Rybactwo śródlądowe
Wydział zajmuje się wydawaniem kart wędkarskich ....
 więcej...
 Społeczna Straż Rybacka Powiatu Gnieźnieńskiego
SSR zajmuje się czynnościami kontrolno - prewencyjnymi w zakresie przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym...
 więcej...
 Godpodarka odpadami
Wydział zajmuje się sprawami z zakresu gromadzenia, zagospodarowania i utylizacji odpadów...
 więcej...
  Ochrona powietrza i ochrona przed hałasem
Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gnieźnie zajmuje się następującymi sprawami z zakresu ochrony środowiska...
 więcej...
 Geologia
Wydział zajmuje się uzyskaniem koncesji na wydobywanie złóż kopalin..
 więcej...
 Ochrona przyrody, leśnictwo, łowiectwo
Wydział zajmuje się sprawami z zakresu wycinki drzew, gospodarki leśnej...
 więcej...
 Współpraca z organizacjami i jednostkami
Współpraca Wydziału Ochrony Środowiska z organizacjami i jednostkami...
 więcej...
  Ważne instytucje i urzędy
Instytucje współpracujące w zakresie ochrony środowiska...
 więcej...
 
lightbox
copywrite

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno

Uzytkownik:
Logowanie
e-mail
*