EKOLUDEK - Nie marnujê – segregujê!

Data 2010/4/22 13:18:00 | Temat: 

W dniu 21.04.2010r. odbyło się podsumowanie piątej edycji Powiatowego Ekologicznego Konkursu Plastycznego na temat „Nie marnuję – segreguję!”, który Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody „Ekoludek” Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie organizuje wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.


Celem konkursu jest troska o czystość środowiska naturalnego i najbliższego otoczenia, wdrażanie działań proekologicznych (segregacja odpadów) i pobudzanie do twórczej pracy. Konkurs adresowany jest do szkół podstawowych i gimnazjów specjalnych oraz warsztatów terapii zajęciowej.

Podsumowanie konkursu odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie. W imieniu organizatorów gości i uczestników powitała Anna John – opiekunka Szkolnego Klubu Przyjaciół Przyrody „Ekoludek” SOSW nr 1 w Gnieźnie. Pani John podkreśliła, że idea konkursu jest ważna, ponieważ dla nas wszystkich najwyższym dobrem jest czysta ziemia.

Następnie odbyły się ekoprezentacje sceniczne. Jako pierwsi wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 Specjalnej w Gnieźnie. Uczniowie przedstawili wersję „Czerwonego kapturka” w oparciu o dbanie o porządek i segregację odpadów. Wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentowali ekspresję muzyczną „Zbudzenie natury”. Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w przedstawieniu pn. „Rady na odpady” podkreślili, że nieważne czy jest się dużym czy małym, to o otoczenie trzeba dbać. „Na ratunek Ziemi” – to tytuł prezentacji Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1, w którym dzieci pokazały jak należy dbać o ziemię. Wszystkim prezentacjom towarzyszyła ciekawie dobrana muzyka. Po każdym występie wykonawców nagrodzono dyplomami i upominkami. Po zakończeniu prezentacji wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego. W tym roku na konkurs wpłynęło 69 prac plastycznych następujących szkół: Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kłecku, Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Gnieźnie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kłecku, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie, Szkoły Podstawowej nr 14 Specjalnej w Gnieźnie.

Prace wykonane zostały różnymi technikami plastycznymi: akwarela, pastela, kredka, wydzieranka, collage.

Wszystkie były kolorowe, ciekawe i zgodne z motywem przewodnim konkursu „Nie marnuję – segreguję!”

Uczestnikom można pogratulować pomysłowości. Każda praca była interesująca i odzwierciedlała włożony w nią trud.

Po wnikliwej analizie komisja postanowiła przyznać nagrody 4 uczestnikom, a pozostałych wyróżnić.

I miejsce – FILIP CHUDY - Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie
II miejsce – RADEK PALUCH - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kłecku
III miejsce – FILIP KLIKAWKA - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie
III miejsce – SABINA CZAJCZYŃSKA Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie.

Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa I Leśnictwa Starostwa Powiatowego W Gnieźnie – Magdalena Musiałowicz pogratulowała uczestnikom konkursu ciekawie wykonanych prac, a także wystąpień artystycznych. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie podczas organizacji i zwróciła uwagę na ozdoby wykonane przez Koło Plastyczne „Skrzydlaci Artyści”. Pani Dyrektor podkreśliła, że czeka na kolejną edycję, po czym wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia i udali na ekopoczęstunek.Ten artukul pochodzi z serwisu Starostwo Powiatowe - Wydział Ochrony Środowiska
http://naszesrodowisko.pl

Oto bezposredni odnosnik do tej publikacji:
http://naszesrodowisko.pl/article.php?storyid=114&topicid=1