top
Menu
Źródła_energi
Odnawialne źródła energii

Na tej stronie będziemy dzielili się z Państwem informacjami na temat odnawialnych źródeł energii. Zapraszamy także na strony poświęcone tematyce energii odnawialnej, na których znajdziecie Państwo wiele interesujących informacji na temat energii odnawialnej i jej źródeł.
2012/10/11 13:59:43 ( 4273 odsłon )

Dnia 5 października 2012 r. w sali konferencyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo odbyła się konferencja pn. „Potencjał rozwojowy i możliwości dofinansowania odnawialnych źródeł energii szansą dla rozwoju społeczności lokalnej Powiatu Gnieźnieńskiego i Wrzesińskiego” zorganizowana przez Starostę Gnieźnieńskiego - Dariusza Pilaka i Starostę Wrzesińskiego – Dionizego Jaśniewicza z inicjatywy Poseł na Sejm RP - Krystyny Pośledniej i Senatora RP - Piotra Gruszczyńskiego.
„Rynek Zielonych Technologii jest obecnie najszybciej rozwijającym się na świecie, dlatego mam nadzieję, że konferencja ta będzie początkiem programu pilotażowego związanego z zieloną energią, którego pomysłodawcami są Poseł na Sejm RP Krystyna Poślednia i Senator RP Piotr Gruszczyński oraz zachęci nas wszystkich do dalszych działań na rzecz rozwoju OZE” – podkreślił Starosta Gnieźnieński – Dariusz Pilak.
Konferencja realizowana była w ramach przedsięwzięcia pn. „Podnoszenie świadomości proekologicznej mieszkańców oraz propagowanie i realizacja zasad zrównoważonego rozwoju poprzez konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną” i dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
 
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT PRZEBIEGU KONFERENCJI znajdują się TUTAJ
 
          
 
 2012/9/19 10:30:00 ( 4071 odsłon )

 
 
Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak i Starosta Wrzesiński Dionizy Jaśniewicz serdecznie zapraszają na konferencję pn. „Potencjał rozwojowy i możliwości dofinansowania odnawialnych źródeł energii szansą dla rozwoju społeczności lokalnej Powiatu Gnieźnieńskiego i Wrzesińskiego”, która odbędzie się dnia 5 października 2012 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo (Sala Konferencyjna).2012/4/23 15:23:00 ( 4164 odsłon )2011/10/19 15:55:00 ( 4358 odsłon )

W dniu 18 października 2011 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyła się konferencja dotycząca Odnawialnych Źródeł Energii. Konferencję zorganizował Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym - Okręg Wielkopolski oraz Polskim Zrzeszeniem Inżynierów i Techników Sanitarnych – Oddział Wielkopolski – Delegatura w Gnieźnie. Uczestników konferencji powitała Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa – Magdalena Musiałowicz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Agencji Rynku Rolnego, Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, przedstawiciele miast i gmin Powiatu Gnieźnieńskiego, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gnieźnie, Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Powiatowego Zarządu Kół Pszczelarzy, Nadleśnictwa Gniezno, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, gospodarstw ekologicznych i koła ekologicznego z I Liceum Ogólnokształcącego oraz mieszkańcy Powiatu interesujący się tematyką odnawialnych źródeł energii.

 2011/10/13 20:51:00 ( 3999 odsłon )

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie – Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Polski Klub Ekologiczny – Okręg Wielkopolski – Koło w Gnieźnie, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych – Oddział Wielkopolski – Delegatura w Gnieźnie serdecznie zapraszają na konferencję dotyczącą Odnawialnych Źródeł Energii, która odbędzie się w dniu 18 października 2011 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Program konferencji:

9.30 – 10.00 – Rejestracja uczestników

10.00-10.15 – Otwarcie konferencji

10.15 – 11.00 – „Energetyka wiatrowa – szansą dla rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich”

mgr inż. Piotr Dziamski, Specjalista ds. energetyki wiatrowej, Instytut Energetyki Odnawialnej

11.00 – 11.45 – „Rozproszony system energii szansą dla powiatów”

mgr Wojciech Szymalski, Instytut na rzecz Ekorozwoju

11.45 – 12.00 – Panel dyskusyjny

12.00 – 12.30 Przerwa

12.30 – 14.00 – „Wykorzystanie energii solarnej w Wielkopolsce na przykładzie kolektorów słonecznych” mgr Krzysztof Frąszczak, Specjalista ds. kolektorów słonecznych, współautor projektu Akademia Słońca.(1) 2 »
multimedia
 Polecamy
  Instytucje
menu pionowe
 Jak załatwić sprawę
Wydział Ochrony Środowiska zajmuje się sprawami z zakresu...
 więcej...
 Gosp. wodno-ściekowa. Rybactwo śródlądowe
Wydział zajmuje się wydawaniem kart wędkarskich ....
 więcej...
 Społeczna Straż Rybacka Powiatu Gnieźnieńskiego
SSR zajmuje się czynnościami kontrolno - prewencyjnymi w zakresie przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym...
 więcej...
 Godpodarka odpadami
Wydział zajmuje się sprawami z zakresu gromadzenia, zagospodarowania i utylizacji odpadów...
 więcej...
  Ochrona powietrza i ochrona przed hałasem
Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gnieźnie zajmuje się następującymi sprawami z zakresu ochrony środowiska...
 więcej...
 Geologia
Wydział zajmuje się uzyskaniem koncesji na wydobywanie złóż kopalin..
 więcej...
 Ochrona przyrody, leśnictwo, łowiectwo
Wydział zajmuje się sprawami z zakresu wycinki drzew, gospodarki leśnej...
 więcej...
 Współpraca z organizacjami i jednostkami
Współpraca Wydziału Ochrony Środowiska z organizacjami i jednostkami...
 więcej...
  Ważne instytucje i urzędy
Instytucje współpracujące w zakresie ochrony środowiska...
 więcej...
 
lightbox
copywrite

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno

Uzytkownik:
Logowanie
e-mail
*